İSTİKLAL MARŞININ KABUL EDİLMESİ VE MEHMET AKİF ERSOYU ANMA GÜNÜ PROĞRAMI YAPILDI
 
12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’U anma programı İlçemiz Halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi. Programa İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, Saimbeyli Belediye Başkan V. Sayın Sezer ÇABUK, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Hacı Mehmet DÜNDAR, İlçe Emniyet Amir V. Sayın Ahmet CELTSEN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal TUNCEL, diğer resmi daire amirleri,  siyasi parti temsilcileri,  sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleşmiştir.
Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu rehber öğretmeni Şeyma KEKEÇ ÇELİK yapmıştır. Öğrencilerimiz tarafından günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okunmuş ve oratoryo gösterisi sunulmuştur. Program sonunda İstiklal Marşının en güzel okuma yarışmasında birinci olan öğrenciler İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN, İkinci olan öğrenciler Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, üçüncü olan öğrenciler İlçe Belediye Başkan V. Sayın Sezer ÇABUK tarafından ödüllendirilmiştir.
12 Mart İstiklal Marşımızın kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’U anma programının hazırlanmasında emeği geçen tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve okul idaresine teşekkürlerimizi sunuyoruz.