CUMHURİYET BAYRAMI İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları 28 Ekim Pazar günü saat 13:00'da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Büstüne Kaymakamlığımız ve Belediyeye ait çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasına müteakip Türk Bayrağının göndere çekilmesi ile başladı.
Cumhuriyet Bayramı Kutlama Töreni 29 Ekim Pazartesi günü Saat 09:30'da Kaymakamlık makamında Kaymakamımız Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ’nün tebrikleri kabul etmesiyle başlamış olup ardından protokol üyeleriyle birlikte Bayram alanına doğru hareket edilmiştir. Tören açılışı ve program arzının yapılmasının ardından İlçemiz Kaymakamı Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ, Garnizon Komutan V. Alphan TURHAN ve Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE tarafından öğrencilerin ve halkımızın bayramı kutlanmıştır. Akabinde saygı duruşunda bulunulmuş ve İstiklal Marşımız okunmuştur.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kaymakamımız Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.
Öğrenciler arasında yapılan Cumhuriyet koşusunda dereceye giren öğrenciler ile Atatürk ve Cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında, dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesinin ardından tören resmi geçidi yapılarak tören sona erdi.