18 EKİM SAİMBEYLİ' NİN KURTULUŞUNUN 98. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
18 Ekim Saimbeyli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yılı kutlama programı kapsamında etkinlikler 17 Ekim 18:00 da ilçemizde bayrak ve meşale yürüyüşü ile başladı.
18.10.2018 günü saat 10:00'da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk büstüne Kaymakamlığımız, Saimbeyli Belediye Başkanlığı ile İlçe Garnizon Komutanlığı çelenklerinin sunulmasıyla devam edildi. Akabinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk Büyükleri ve Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı eşliğinde Bayrak göndere çekildi.
Daha sonra Kaymakamımız Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ,  İlçe Garnizon Komutanı Sayın Alphan TURHAN,  Saimbeyli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Süleyman ÇAKIR, İlçe Emniyet Amiri V Sayın Ahmet CELTSEN, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları,  daire amirleri ve vatandaşlarımızla birlikte şehitlik anıtına geçildi. Burada  şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okunarak dua toplandı.
Şehitlik ziyaretinden sonra tören alanına geçildi. Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Alphan TURHAN, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda Saimbeylili vatandaşlarımız katıldılar.
İlçe Kaymakamımız Sayın Cem GÜMRÜKÇÜ ve Saimbeyli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma yapıldı. Şiir dinletileri, Adana Büyükşehir Belediye Başkalığına ait halk oyunları gösterileri, bando takımının mini konseri ve mehteran takımının gösterisiyle tören son buldu.