18 EKİM SAİMBEYLİ' NİN KURTULUŞUNUN 97. YIL DÖNÜMÜ İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
 
 
18 Ekim Saimbeyli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı kutlama programı kapsamında etkinlikler 17 Ekim 18:00 da ilçemizde bayrak ve meşale yürüyüşü ile başladı.
18.10.2017 günü saat 10:00'da Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk büstüne Kaymakamlığımız, İlçe Garnizon Komutanlığı ile Saimbeyli Belediye Başkanlığının çelenklerinin sunulmasıyla devam edildi. Akabinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türk Büyükleri ve Şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı eşliğinde Bayrak göndere çekildi.
Daha sonra Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN,  İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, Adana Büyükşehir Belediye Başkan V. Sayın Ramazan AKYÜREK, Saimbeyli Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Hacı Mehmet DÜNDAR, İlçe Emniyet Amiri V Sayın Ahmet CELTSEN, Siyasi parti temsilcileri, Sivil toplum kuruluşları,  daire amirleri ve vatandaşlarımızla birlikte şehitlik anıtına geçildi. Burada  şehitlerimiz için için Kur’an-ı Kerim okunarak dua toplandı.
Şehitlik ziyaretinden sonra tören alanına geçildi. Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN, Feke Kaymakamı Sayın Hasan KURT,  İlçe Garnizon Komutanı Sayın MUSTAFA ÇETİN, Adana Büyük Şehir Belediye Başkan V. Sayın Ramazan AKYÜREK,  İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, Tufanbeyli Belediye Başkanı Sayın Remzi ERGÜ, Daire amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda Saimbeylili vatandaşlarımız katıldılar.
Törende saygı duruşu, İstiklal Marşı okunduktan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Saimbeyli Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Şükrü BAŞKAYA tarafından yapıldı. Daha sonra İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, Adana Büyük Şehir Belediye Başkan V. Sayın Ramazan AKYÜREK ve İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN tarafından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmalar yapıldı. Şiir dinletileri, Adana Büyükşehir Belediye Başkalığına ait halk oyunları gösterileri, bando takımının mini konseri, Kahramanmaraş mehteran takımının gösterisiyle tören son buldu.