15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ YILDÖNÜMÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE BAŞLADI
 
 
25.10.2016 tarih ve 6752 sayılı Kanun ile Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanununda değişiklik yapılarak 15 Temmuz günü, Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiş olup, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün, milletimizin demokrasisine sahip çıkması şuuru ile yine milletçe engellendiğinden hareket edilerek, bu şuurun canlı tutulması amacıyla, tüm Türkiye’de ve İlçemizde Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın himayelerinde 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı ilçemizde icra edildi.
Bu amaçla 15.07.2018 Pazar günü saat 11:00 da şehitlik abidesi ve şehit kabirleri İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Belediye Başkan Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Jandarma Komutan V.  Selami BENLİ İlçe Emniyet Amir V.  Ahmet CELTSEN, Diğer tüm kamu kurum ve kuruluş amir ve müdürleri, şehit ve gazi aileleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla ziyaret yapıldı. Yine aynı gün öğle namazına müteakip Merkez Camiinde Mevlid-i Şerif okunması ve şehitlerimizin ruhları için dualar okunmasının ardından tatlı ikramı yapıldı. Akşam saat 20:00 de Hükümet Konağı önünde programa devam edildi.
Akşam Programına İlçe Kaymakamımız Sayın Hakan KESKİN, İlçe Garnizon Komutanı Sayın Mustafa ÇETİN, İlçe Belediye Başkanı Sayın Mustafa Şahin GÖKÇE, İlçe Jandarma Komutan V. Selami BENLİ, İlçe Emniyet Amir V. Sayın Ahmet CELTSEN, diğer kamu kurum amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleşti. Günün anlam ve önemine binaen konuşmalar, öğrencilerin şiir okuması, şehitlerimiz için kuran tilaveti ve duaların okunmasıyla programa devam edildi.  
Bu vesile ile bu güzel vatanı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve bilhassa 15 Temmuz darbe girişimine karşı canlarını feda eden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.